TEKSTESHQIP

Enemy
Per Ty
Lyrics

RRef:
Zemra ime rreh per ty
vetem per ty
vetem per ty
vetem per ty x4

Kur shikoj syt e tu ka dicka qe se kuptoj,
se di cfare magjie ben sa her qe te shikoj,
zeri jot eshte melodia qe shpirtin me qetsoj,
buzeqeshja jote esht arsyeja qe jetoj
me kujtohet her e par kur un ty te pash,
e kuptova menjehere qe shum keq brenda rrash,
cdo gje e harrova dhe pas e lash,
kisha ber cdo gje te kalonim me shum koh bashk
cdo moment vec ty un kam ne mend,
dua te udhetoj boten me ty ne cdo vend,
dua ne nje keng te te them fjalet qe sti kam permend,
fjalet qe zemra po mi flet
te te them se per mua je vertet e shtrenjt
te te them se je dhurata me e bukur ne ket jet
se jemi cifti me i mir ne qytet te te them se...

RRef:
Zemra ime rreh per ty
vetem per ty
vetem per ty
vetem per ty x4

keto fjal jan dedikim nga zemra ime,
qe kur te kam njohur ty i ke dhen ngjyra botes time,
ndihem shum i lir te shprehem kur un dua,
je personi vetem qe me shum i kam besuar
dua te di cdo gje per ty me shum te te njoh,
nje jet me ty smjafton por te dua ketu pergjithmon,
sa me shume je larg aq me shum po me mungon,
dua te di sa shum po me mendon,
Momentet me ty kur skam per ti harruar,
momentet kur prisnimi diellin duke biseduar ,
dhe nese sot gjendem larg,
degjo keto fjal, kujtohu qe dikush ne zemer te mban
dhe do te gjendem pran,
si asnjeher tjter,ti je gjysma ime tjeter
ti me ben te ndihem tjeter
un yu gjithmon do te ve para vetes
ti me bere te kuptoj ritmin e vertet te jetes

Zemra ime rreh per ty
vetem per ty
vetem per ty
vetem per ty x4