A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enis Bytyqi
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 29
  • Birthday:
  • 3 March 1990
  • Zodiac sign:
  • ♓ Peshqit
Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  630
Music genres: Pop Modern Traditional

Enis Bytyqi is a popular singer and songwriter. Enis Bytyqi nga nje familje nga Ferizaj. I suksesshem ne fushen e muzikes. Nje djale edhe pse ne nje moshe te re pervec muzikes ka hobi dhe profesione te tjera.

Më datë 30 Korrik 2010, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Sundon Amori".

Në vitin 2011, Enis Bytyqi publikon albumin "A Thu Jam I Keq".

Më datë 22 Qershor 2014, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Te Mos Dashuroja Kurre". Muzika e këngës u punua nga Vullnet Ibraimi, teksti u shkrua nga Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 7 Dhjetor 2014, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Zemer Tjeter". Muzika e këngës u punua nga Vullnet Ibraimi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vullnet Ibraimi. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski.

Më datë 29 Dhjetor 2015, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Sillesh". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Daniel Joveski.

Më datë 7 Maj 2016, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Ani Ani".

Më datë 6 Korrik 2016, Mozzik publikon videoklipin "M'ra Pika", në bashkëpunim me Enis Bytyqi.

Më datë 12 Nëntor 2016, Enis Bytyqi publikon videoklipin "A Kam Une Faj".

Më datë 28 Dhjetor 2016, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Jena".

Më datë 26 Mars 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Mall".

Më datë 28 Qershor 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Jerem".

Më datë 15 Tetor 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Inati".

Më datë 27 Dhjetor 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Sikur Ajo".

Më datë 28 Dhjetor 2017, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Sikur Ajo". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Fuego, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 18 Prill 2018, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Une Per Ty". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.

Më datë 22 Qershor 2018, Enis Bytyqi publikon videoklipin "T‘Kam Dasht". Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori.

Më datë 18 Korrik 2018, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Bashk".

Më datë 30 Tetor 2018, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Marak". Muzika e këngës u punua nga vetë Enis Bytyqi, teksti u shkrua nga vetë Enis Bytyqi.

Më datë 10 Mars 2019, Enis Bytyqi publikon videoklipin "Ti!". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Enis Bytyqi. Producent është Rzon, ndërsa për xhirimin e videos muzikore të këngës së re është angazhuar Martin Flindt.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019