Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enis Mullaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Enis Mullaj është një autor këngësh shumë i njohur. Enis Mullaj diplomohet per kompozicion me prof. Aleksander Peci me mesatare maksimale ne ish-Akademine e Arteve Tirane, sot Universiteti i Arteve. Ka ndjekur dhe eshte diplomuar ne Master i Nivelit te Dyte. Menjehere pas diplomimit fillon te jap mesim ne Universitetin e Arteve ne lenden e Orkestracionit dhe Instrumentacionit. Njekohesisht eshte Titullar i lendes se Harmonise ne Akademine e Arteve Procesin e mesimdhenies e ushtron edhe si pedagog ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Bini Nebihu

Gojart Ferati

Arianit Palaj

Endrit Mumajesi

Arsim Bunjaku

Marenglen Boja

Florent Boshnjaku

Dorian Gjoni

Tonin Harapi

Klodian Qafoku

Tags: Enis Mullaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet