A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Enkeleda Gjongeci - Je Ti


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/06/2019

2019-06-10T22:02:30

Video Production:

DArt Channel"Je Ti" is a new song recently added in songs archive sung by Enkeleda Gjongeci.
Probably the lyrics to this song will be available very soon, but your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody with the lyrics.
The music video from Enkeleda Gjongeci attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Alisia Bajrami - Je Ti

Ende të ndjej, ende thërret si një jehonë, nje iluzion
Ende të ndjej, ende në shpirt më drithëron, më gjunjëzon
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Oo... e di, e di,
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di,
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Derisa në jetë unë do të mbes
Një tjetër jetë do të mbetet e pashpresë
E nëse thonë se dhimbjet rreshtin
Kjo nuk vlen për ty
Derisa dhe fryma të mbarojë
Një plagë e hapur dhimbjen do ma shtojë
Dhe nëse thonë se plaget mbyllen
Kjo nuk vlen për ty

E di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, je ti...

Twentyfour - Je Ti

Kam nevoje,te shkruaj dy fjale
Qe te shuaj ca mendime dhe te zhduken ngadale
Nuk e di ne do ja dal
U bene tre vjet asnje fjale
Qe nga hera e fundit dhe e pare qe te thashe me fal
Por ti me cove ne djall
Dhe aty cdo gje u ndal
Dy guacka ne breg te detit sapo i mori nje val
Mbase magneti qe ne kishim nuk terhiqte me metal
Ose bota qe une jetoja perbehej nga tjeter material
Enderrat qe kishim thurur ngelen ne sirtar
Une dola nga vetja ime dhe zgjodha rrugen qe duhej marre
Ne nje kryqezim vendimesh ti more kthesen e pare
Dhe tani jemi te ndare
E njejta dite ne kalendar i njejti numer si me pare
Nuk ka me ore,me kujtohesh pa orar
Te dhashe gjithe jeten time dhe shiko se cfare po marre
Kam bere shume gjera qe po ti dije asnjehere sdo kishe qare.

Ref:
Une u ktheva por e di se sdo te vish
Ti vjen ne endrren time dhe largohesh serish
Je ti dhe me nuk te kam
Je ti dhe nuk je me prane (2x)

Ti je zbehur je nje tregim qe snjoh as fundin as kreun
U bene ca kohe qe ste marr me as me numrin e fshehur
Por sot jam dehur
Dhe kujtimet qe me kane mbetur jam duke shprehur
Per mua ke vdekur
Por akoma jam i etur per te te prekur
Akoma mendoj se cdo gje mes nesh eshte ne rregull
Por me pas zgjohem dhe kuptoj se je venitur ne mjegull
Dicka kam humbur ose mbase asnjehere ste kam gjetur
Ose mbase ne disa raste duhet te tregohesha me i pjekur
Nuk eshte vetmia qe me ben te kaloj mornica por kujtimet
Qe ndahen ne mijra grimca dhe vazhdojne te sillen
Shoh veten neper rrugica dhe bindem qe eshte e kote
Se ti je nje shi qe bie jashte stine
Por su mjaftove me kaq
Se asnje femer tjeter dot sme kenaq
Tek te gjitha ne fakt
Imazhi jot u shfaq qarte
Dhe une kthehem prap te te dedikoj cdo varg

Ref:
Une u ktheva por e di se sdo te vish
Ti vjen ne endrren time dhe largohesh serish
Je ti dhe me nuk te kam
Je ti dhe nuk je me prane (4x)

Ardit Çuni - Je Ti

Ende të ndjej, ende thërret si një jehonë, nje iluzion
Ende të ndjej, ende në shpirt më drithëron, më gjunjëzon
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Oo... e di, e di,
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di,
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Ende të ndjej, ende të shoh tek më vështron, dhe perëndon
Ende të ndjej, ende rënqeth ky emocion, më robëron
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Ooo... e di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Derisa në jetë unë do të mbes
Një tjetër jetë do të mbetet e pashpresë
E nëse thonë se dhimbjet rreshtin
Kjo nuk vlen për ty
Derisa dhe fryma të mbarojë
Një plagë e hapur dhimbjen do ma shtojë
Dhe nëse thonë se plaget mbyllen
Kjo nuk vlen për ty

E di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, je ti...

Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonëKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019