Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Enkelejda Arifi - Nje Dashuri  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/12/2010

2010-12-27T10:17:58+00:00

Muzika:

Adrian Hila

Pjesëmarrëse në

Festivali i 49-të në RTSHKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nje Dashuri" kënduar nga Enkelejda Arifi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Enkelejda Arifi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Egzona Gjonbalaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:Në një stacion,n'trotuar
se kam zakon
t'bisedoj me kalimtar
aty je ti ne hallë për një flaj
me sy tek un që më ke përball

ref.
Ndalet taxi treni vjen
por ne mbetim ne stacion
shi po bjen nata flen
ti shum let më shtrëngon
pa omrell lagem bashk
qëllimisht në shi
taxi iken treni shkon
mbetet nje dashuri

Nën drit te zbeht
si hajnë i shpejt
ma vodhe puthjen
e parë shumë leht
ndalen taxit kerkojn udhtar
por ne mbesim ne stacion
si me parë

Ref.Më Shumë Këngë Nga Enkelejda Arifi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet