Më mbaj mend (për 1 muaj)


Enkelejda Alushi & Hysni Alushi - Kolazh (Sofra E Shqipes 2015)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh (Sofra E Shqipes 2015)".
3. Video është e këngës "Kolazh (Sofra E Shqipes 2015)", por nuk këndohet nga Enkelejda Alushi & Hysni Alushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Enkelejda Alushi & Hysni Alushi - Kolazh (Sofra E Shqipes 2015)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Hysni Alushi

06/12/2014

2014-12-06T19:32:13+00:00Hajde kaleshe e xhixhose dhe moj
Malli ç'me ka marre
Epo malli ç'me ka marre dhe moj
Pa vajtur nje jave

Hajde ti kur jeshe çupe dhe moj
Une kur jesha djale
Epo dashurine qe keshem dhe moj
Mbaje mend ta mbajme

...

Dallendyshe e vogel o
Dale dale
Moj dallendyshe e vogel o
Dale me ngadale

Do vish me ne apo jo
Dale dale
Moj do vish me ne apo jo
Dale me ngadale

Pritme sa te rritem o
Dale dale
Moj pritem sa te rritem o
Dale me ngadale

Te behem sa shoqet o
Dale dale
Moj te behem sa shoqet o
Dale me ngadale

...

Tumankuqe moj belholle
Ta bej me sy ma ben me dore x2

Me shtepia me derrasa
Dil moj kaleshe se plasa x2

Dil moj dil ti ne dritare
Vajze çame lozonjare x2

Zbriti shkallet nji nga nji
Sa ta shoh syrin e zi x2

...

Qaj minushi qaj bilbili
Qaj Resul aga x2

Jane mbledhur dhe po pine
Ne nje kafene x2

Te bukur grua qe paske
Bre minush aga x2

Ku e njeh ku e ke pare
Qe ma ke molloris x2

E pashe nje dite ne krua
Tek po mbushte uje x2

I dhashe shamine e dores
Ajo ma pastroi
I thashe nja dy tri fjale
Ajo m'i pranoi

...

Tere vreshtat i brodha
Rrush tek buza jote zgjodha x2

Ne nje vreshte salizjote
Çova rrush tek buza jote
Çova rrush tek buza jote
Nje nje vreshte salizjote

Ç'i kane thene asaj sateme
Qe s'e do sevdane tone x2

Ç'i kane thene te jatit e
Shkon ne rruge e nuk me flet
Shkon ne rruge e nuk me flet
Ç'i kane thene te jatot e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Enkelejda Arifi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet