A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Hysni Alushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  36
  • Vendlindja:
  • Rrogozhinë 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Hysni Alushi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Ka nisur të këndojë që në moshë të re. Në fillimet e tij, ka qenë pjesë e Grupit Polifornik të Çelo Mezanit, ku merrnin pjesë në aktivitete të ndryshme që organizonte Pallati I Kulturës. Më vonë nxjerr albumin e tij të parë me këngë çame, të titullar "Zemra e Çamërisë", dhe gjithashtu këndonte edhe nëpër gëzime familjare. Më pas bën bashkëpunim me Enkelejdën, mbesën e tij, bashkëpunim ky i cili ishte mjaft i susksesshëm dhe goditi fort çështjen ç...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Xhaxhai i

Enkelejda Arifit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Vasillaq Gremi

Spiro Roko

Thoma Mahilaj

Rifat Mulaj

Leonard Bombaj

Ardian Trebicka

Ferdinant Bjanku

Nimet Leka

Xhavit Dedej

Gjeto Luca


Tags: Hysni Alushi

Hysni Alushi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019