Enrika Derza
Enrika Derza

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Shkodër
  • Ditëlindja:
  • 23 Shtator
  • Horoskopi:
  • ♍ VirgjereshaBiografia

BIOGRAFIA: Enrika Derza është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Në vitin 2011, Enrika Derza ishte finaliste në The Voice of Albania 1. Në Maj 2012, Enrika Derza merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Jam E Imja". Skena do te ndizej nga nje kenge rock-simphony e interpretuar nga nje kengetare, nje nder me te preferuarat e spektaklit "The Voice of ALbania", nje nder konkurentet per te qene edhe fituese, Enrika Derza....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 1