A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enrique Iglesias

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Madrid 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Enrique Iglesias është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Enrique Miguel Iglesias Preysler është këngëtar spanjoll-filipinas. Famën ndërkombëtare e arriti në Meksikë e cila e ndihmoi shumë atë të bëhej i famshëm në Amerikën Latine, ShBA dhe Evropë, duke shitur shumë albume në gjuhen spanjolle në atë periudhë. Por pa ardhur akoma shekulli i ri, ai hyri edhe në tregun e muzikës në gjuhën angleze dhe gjithashtu pati një sukses shumë të madh, duke shitur rreth 50 milion albume në të gjithë botën, dhe një fi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Michel Teló

Luis Fonsi

Arash

Tarkan

Flo Rida

Will.I.Am

Ne-Yo

Kanye West

Josh Turner

50 Cent


Tags: Enrique Iglesias

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019