Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ensar Sulejmani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Basel 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 16 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Ensar Sulejmani është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Ensari esht i lindur ne Basel dhe jeton ne Pratteln. Eshte me origjine nga Kosova, nga komuna Kamenices, fshati Topanicë. Ka marr pjese ne shum organizime fetare ne tribuna dhe manifestime me kendim re ilahive. Më datë 21 Korrik 2016, Ensar Sulejmani publikon videoklipin "Loti I Dashurisë". Teksti i këngës u shkrua nga Fidush Aliu. Ndersa ilahia e dyte doli ne Maj 2019 me titullin "Gurbetqar". Teksti nga autori hazbi ahmet hazbi therra studio ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hadis Haxhillari

Kujtim Xhelili

Bajrush Berisha

Fati Krasniqi

Gezim Berisha

Mergim Mazreku

Gentian Muska

Albo 06

Fida

Sazan Mecani

Tags: Ensar Sulejmani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet