Më mbaj mend (për 1 muaj)

Entela Ilirjani - Sevdaja Djalerise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Te dielen qe ne saba
Do te veshim kullarisim
O t'u befte nena vete
Hajde dhender do te nisim

O t'u befte nena vete
Hajde dhender do te nisim

Ti mor çuno mos ki frike
Se te mbajme me temena
Digje çuno beqarnine
Jeta halle plot i ka

Digje çuno beqarnine
Jeta halle plot i ka

Ref...x2
Me sevdane e djalerise
Veri flaken beqarnise
Ndero nenen dhe babane
Se je djale me taban

Nuse e bukur marshalla
Dil kerce me shoqerine
Bashke me dhendrin krahe per krah
Te trashegohesh çifti i ri

Bashke me dhendrin krahe per krah
Te trashegohesh çifti i ri

Ti shoqni me kenge e valle
Digje sote kalle krejt
O ne dasma dhe gezime
Ua kthefshim ne kete jete

O ne dasma dhe gezime
Ua kthefshim ne kete jete

Ref...x2
Me sevdane e djalerise
Veri flaken beqarnise
Ndero nenen dhe babane
Se je djale me taban

...

Ref...x2
Me sevdane e djalerise
Veri flaken beqarnise
Ndero nenen dhe babane
Se je djale me taban


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Entela Ilirjani - Sevdaja Djalerise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sevdaja Djalerise".
3. Video është e këngës "Sevdaja Djalerise", por nuk këndohet nga Entela Ilirjani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Entela Ilirjani:


Komente 0