Më mbaj mend (për 1 muaj)

Entela Ilirjani - Mbesa E Gjyshit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

E mban mend moj bija ime
kur ishe ende femije
m'embelsoje me shikime
mbese e vogel si flori

O mjalt i mjaltit ishe dhe je
mbesa ime e bukur o
je m'bukura permbi dhe
o prandaj gjyshi fort the do

Refreni

Ti moj sec m'u rrite dhe me hodhe shtat
si nje peme e bukur moj lule zambak
ah, moj ate dite sikur ta jetoj
me vellon e bardhe moj;une te te shikoj

Te te shof moj vellon e vene
dhe nga dora mos te te ndaj
do ta bej ty dasmen gjyshi
o do kercejme moj dhe do qajme

Te te nxjerr nuse nga shtepia
pastaj nuk dua te rroj
gjyshi lotet ka ne sy
xhevair moj i bukur o


Entela Ilirjani - Mbesa E Gjyshit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbesa E Gjyshit".
3. Video është e këngës "Mbesa E Gjyshit", por nuk këndohet nga Entela Ilirjani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Entela Ilirjani:


Komente 0