TEKSTESHQIP

Entela Zhula
Ditar
Lyrics

Sa shume kohe prita per kte cast (prita per kte cast)
sa shume ndjenj' brenda vetes mbaj (brenda vetes mbaj)

vjen si nje perrall
shpirtin ma rizgjon
je tingull, un kitarr
puthje fishekzjarr
yllin ton krijojm

Zemer je ditar
un' shkronja, ti fjal'
krijojm melodin e nje ndjenje te rrall'
ne diell, ne shi
kudo ku je ti..
ne cdo flet' te jetes jemi nji..

Zemer je ditaaaar... (x3)

...

Sa shum' fjal' te pathena ndam.. (te pathena ndam)
ne kujtime vallzojm, mall un' kam
sa her s'te kam pran'

ne cdo hap qe hedh
doren me shtrengon
zemren tende dhuron
ne krah me mbeshtjell
boten e harrojm..

Zemer je ditar
un' shkronja, ti fjal'
krijojm melodin e nje ndjenje te rrall'
ne diell, ne shi
kudo ku je ti..
ne cdo flet' te jetes jemi nji..

Zemer je ditaaaar... (x3)

........

Zemer je ditaaaar... (x5)

...

Sa shume kohe prita per kte cast (prita per kte cast)
sa shume ndjenj brenda vetes mbaj...
INFO
Për kompozimin dhe për fjalët e këngës u përkujdes vetë këngëtarja, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Stine.