Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enver Mara

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Enver Mara është një autor këngësh i njohur. Durrësi është një qytet që identifikohet lehtë, jo vetëm nga deti, porti, monumentet arkeologjike dhe historia e lashtë. Që prej gati një gjysëm shekulli një këngë e bukur, e shkruar dhe interpretuar vetëm nga durrsakë është kthyer në një himn dashurie për qytetin tonë. “Të falem I bukuri Durrës” gati e ka humbur autorësinë, ashtu siç ndodh vetëm me krijimet e mëdha dhe të përjetshme, dhe të gjithë ata që e këndojnë apo fishkëllejnë ndjehen se...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Tags: Enver Mara

Komente 0