Enver Petrovci
Enver Petrovci

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Shkurt 1954
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit

Biografia

BIOGRAFIA: Enver Petrovci është një këngëtar i njohur. Enver Petrovci është një aktor dhe regjisor shqiptar. Në fillim studoi në Shkollën e Lartë Pedagogjike në Prishtinë në degën e aktrimit, më pastaj mbaroi studimet Universitare për aktor edhe në Fakultetin e Arteve Dramatike në Universitetin e Beogradit. Ka arritut një karriere shumë të sukseshme në Teatër nëpër mbarë ish Jugosllavinë duke u vlerësuar një nga aktorët me të famshëm të asaj kohe. Interpretimet e tij në film ishin gjithashtu shumë të...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0