Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enver Petrovci - Të Vranë Bukuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.6 / Votuan:  5

"Ka qene-keshtu nje dite do te flasin njerezit
Nje artist i mire i sheshit
Dhe prore luante ne mes te sheshit
Aty ku njerezit dalin diteve te diela te perbetuar
Por nje dite sheshi deshi t'ia gllaberoje shpirtin artistit
Ai u rebelua dhe sheshi ia rrembeu edhe dashurine"

Si do te bej une pa ty
Si do t'ja besh e dashur ti pa mua
Kur jeta jone po na ndan
O mikja ime dashuri

Te linda te bera ne mua dashuri
Me linde me bere sikur perendi
Por nuk me lane te te perjetoj
Gjithçka ime ardhmeri

Ref...x2
Mbylle deren tani
Mos e hap per askend
Harroje emrin tim
Une po shkoj pergjithmone

Per ty dashuri ktheva ne humnere
Ne mes te klikes qe s'kane shpirt e s'kane shprese
Kudo qe do te shkoj do te te kujtoj
Me mall te prindit do te jetoj

Te vrane te mbyten o bukuri
Te thyen te zhgenjyen kjo klike ardhmeri
Kush jane keto njerez pa komb pa Zot
O skena ime dashuri

Ref...x3
Mbylle deren tani
Mos e hap per askend
Harroje emrin tim
Une po shkoj pergjithmone

Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 26/12/2014
Festivali: Festivali i 53-të Në RTSH
Muzika: Enver Petrovci
Teksti: Enver Petrovci
Orkestrimi: Riza Dolaku


Komente 0


Enver Petrovci - Të Vranë Bukuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Vranë Bukuri".
3. Video është e këngës "Të Vranë Bukuri", por nuk këndohet nga Enver Petrovci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.