A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enver Shëngjergji

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  1
BIOGRAFIA: Enver Shëngjergji is a popular songwriter. Kompozitori Enver Shëngjergji i takon emrave që i kanë dhënë vlera muzikës shqiptare. Në aktivitetin e tij, për më shumë se 40 vjet krijimtari në gjininë e këngës së muzikës së lehtë dhe asaj popullore është vlerësuar nga publiku dhe kritika në festivale të ndryshme të këngës. Por kompozitori, i cili ka dhuruar këngë që dhe sot kanë mbetur në kujtesën e publikut shpreh keqardhjen e tij që për muzikën shqiptare ka humbur vëmendja e duhur. Kompozi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Jetmir Barbullushi

Qazim Kryeziu

Klodi Shehu

Spartak Tili

Leonard Canhasi

Rifat Maxhuni

Valentin Markvukaj

Dino Zigelli

Brikel Guga

Ilir Balla


Tags: Enver Shëngjergji

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019