Enxhi Nasufi
Enxhi Nasufi
Enxhi Nasufi
  • Vendlindja:
  • Bulqizë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Tetor 1995
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Enxhi Nasufi është këngëtare e njohur. Enxhi Nasufi eshte nje vajze shume e talentuar me nje vokal perfekt. Ka marre pjese ne shume festivale kengesh. Ka marre pjese edhe ne emisionin "Fresk Fare" ku ka realizuar kolonen zanore te emmisionit me titull "Marrim fryme shqip". Me pas Enxhi zbuloi talentin ne X Factor. Aty ajo u quajt "uragan i estrades". Mentori i saj ishte Pandi Laco dhe arriti deri nje gjysem finale.

Në Gusht 2008, Enxhi Nasufi merr pjesë në Festivali I 46-te Shkoder me këngën "O Të Behem Superstar".

Në vitin 2011, Enxhi Nasufi merr pjesë në The Voice of Albania 1.

Në vitin 2013, Enxhi Nasufi merr pjesë në X Factor Albania 3.

Më datë 15 Mars 2015, Enxhi Nasufi publikon videoklipin "Save Me".

Në Dhjetor 2015, Enxhi Nasufi merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Infinit".

Më datë 20 Qershor 2016, Xhino publikon videoklipin "Black Diamond", në bashkëpunim me Enxhi Nasufi.

Më datë 18 Mars 2017, Enxhi Nasufi publikon videoklipin "Jojo". Muzika e këngës u punua nga Alandy, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 30 Janar 2019, Enxhi Nasufi & Boocky Dj publikojnë videoklipin "Ti".

Më datë 28 Shkurt 2020, Enxhi Nasufi & Boocky Dj publikojnë videoklipin "Pendimi". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Boocky. Produksioni audio u realizua nga Boocky.

Në Dhjetor 2020, Enxhi Nasufi merr pjesë në Festivali I 59-Të Në Rtsh me këngën "Njesoj".

Në Dhjetor 2022, Enxhi Nasufi merr pjesë në Festivalin e 61-të në RTSH me këngën "Burrë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Enxhi Nasufi »

Komente 12