TEKSTESHQIP

Enxhi Nasufi & Boocky Dj
Pendimi
Lyrics

Pse po me thua sa me mungon,
Pse po betohesh se pa mua dot sjeton,
Ti pse nuk mi the kto fjale atehere,
A ndoshta vetmia heshtur shpirtin po ta merr...

[REF.:]
Sa te mundon sot...pendimi
Kur zemren time nuk e vleresove asnje çast...
Pa fjale, e vetme do ja dal.
Sa te mundon sot...gabimi
Kur syte e mi tashme nuk te shohin si me pare...
Pa fjale, e vetme do ja dal.

Mos me kerko kohen ta kthej
me zemren akull sot asgje per ty nuk ndjej
Pendimi yt nuk ka me vlere
Dhe pse vetmia heshtur shpirtin po ta merr...

[REF.:]
Sa te mundon sot...pendimi
Kur zemren time nuk e vleresove asnje çast...
Pa fjale, e vetme do ja dal.
Sa te mundon sot...gabimi
Kur syte e mi tashme nuk te shohin si me pare...
Pa fjale, e vetme do ja dal.

Nese vertete me do,
dhimbjen ma lesho,
jeten tende ti vazhdo.
Dhe pse refuzoj
brenda e pranoj
te harroj nuk mundem jo.
Se ty te fala cdo mundesi
ti shume mire e di
edhe shpirtin ta kam dhene.
Sa te doja, zoti e di
por eshte vone per ne tani...

[REF.:]
Sa te mundon sot...pendimi
Kur zemren time nuk e vleresove asnje çast...
Pa fjale, e vetme do ja dal.
Sa te mundon sot...gabimi
Kur syte e mi tashme nuk te shohin si me pare...
Pa fjale, e vetme do ja dal.