A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enxhi Nini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  35
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Enxhi Nini është një këngëtare e njohur. Enxhi Nini është vajza e Dorian Ninit dhe Violeta Gjokës. Pasioni i saj për muzikën ka filluar kur ajo ishte vetëm 6 vjeç. U diplomua ne Konservatorin e Sata Cecilia në Romë për violinë dhe gjithashtu është një nga drejtueset e kompanisë Acromax. Në Dhjetor 1992, Enxhi Nini merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Eja Të Vallzojmë". Në Dhjetor 1993, Enxhi Nini merr pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Ti Je Vetja Ime". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Valbona Zhuleku

Valbona Peraj

Laureta Meci

Alisa Baraku

Elida Kryeziu

Saranda Imeri

Behare Shala

Sherife Sherifi

Liria Dedvukaj

Antigona Rustolli


Tags: Enxhi Nini

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019