Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enxhi Nini

Enxhi Nini
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Shkurt 1977
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  180

Enxhi Nini është këngëtare e njohur. Enxhi Nini është vajza e Dorian Ninit dhe Violeta Gjokës. Pasioni i saj për muzikën ka filluar kur ajo ishte vetëm 6 vjeç. U diplomua ne Konservatorin e Sata Cecilia në Romë për violinë dhe gjithashtu është një nga drejtueset e kompanisë Acromax.

Në Dhjetor 1992, Enxhi Nini merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Eja Të Vallzojmë".

Në Dhjetor 1993, Enxhi Nini merr pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Ti Je Vetja Ime".

Në Dhjetor 1995, Enxhi Nini merr pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me këngën "Në Je I Zoti".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0