Epoka 94
Epoka 94

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Epoka 94 është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. EPOKA 94 është rok grup nga Prishtina i formuar në vitin 1994. Themeluesit e grupit janë Labinot Reçica-vokal,Lulëzim Berisha-solo kitar, Valon Ballata-ritëm kitar, Valon Grashtica- bateri dhe Shkëlzen Ademi-bas kitar.Të gjithë anëtarët e grupit ishin shokë dhe fqinjë të mirë të lagjes Bregu i Diellit. Në fillim grupi u quajt Metalnativa sepse në atë kohë muzika heavy metal dhe hard rock dëgjohej shumë nga ajo pjesë e qytetit të Prishtinës.Koha k...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1