Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Corrupted - Rameka Arritja Qellim Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


slitta : vendin,vendin,flak,e,
ndeza,për,qilimeca,
kurr,nuk,ngeca,e'di'që,
thojn'për'inat'nuk'eca,
se'harrojn'dreqin'desin'vesin'jesin
dojn'ta'rrasin,po'vet,ngecin
.
verse.SLITTA :
(yah) arritja n'qëllim për mu, ësht
pa diskutim, se ska njerz qe mu
mnal, me arrit qëllimin tim, jam i
pandalshëm edhe pik se lun as
topi, si tja vej syrin qaaj edhe boj
se jam i zoti, n'sy m'pikon loti kur
kujtoj un vujtjet, po m'nimoj vet
zoti kur ja çova lutjet, sa vet jan
munu me m'nal për mu fut nrrug
t'drejt por ju kam ra distanve e
sjom ul me vrejt, se ato që jan pa
jet jan ato që kritikojn po sja vune
veshin fort nuk zgjasin, dhe ato
shpejt shkallojn shum pengesa
mdolen po t'ana i kalova, shum
munun mem terhek mrapa po
kurr nuk u nalova, kurr nuk u
stakova! se nuk em la takati tan
hert ma shum vetbesim se
unikkati! un gjithmon jam gati,
për çdo lloj beteje me e dit që
bahet nami arris n'qëllim merre
kta prej meje (yea)
.
REFRENI :
para se t'filloj ket sen une mir e
ditaaa, që do t'ja arris qëllimit tash
un ja arritaaa, e du kët loj me
shpirt unee kurr zdo ja kthej
shpinen, dhe bota mu baft armik
une prap do boj timeen
`
para se t'filloj ket sen une mir e
ditaaa (hey) që do t'ja arris
qëllimit tash un ja arritaaa (hey) e
du kët loj me shpirt une kurr zdo
ja kthej shpinen (hey) dhe bota
mu baft armik une prap doj timen
.
verse.BRISKILLA
.yt qëllim kam me arrit se ky
vullnet dominon, jam i mush
n'vetbesim e me zjarr që t'përvlon,
shum po m'kan inat se atë që
them e boj'veper at pun që kam
për sot jo kurr se lo për nesër, at
andërr që e ke mu mem nal
harrojee, se deri sa t'vdes mu aty
n'qëllim m'gje, sma hiq mendjen
gjall njeri kur i futem njaj qëllimi,
dhe kur e arris i them vetes ky
asht fillimi, se merr uria shpejt e
m'kërkon veq më shum por k'ta
ambicjet e mia (jo) kurr nuk flekan
gjuum, se dhe provat kan tregu
ska penges se se'kaloj! edhe
provat t'kan t'regu venin tim se
dorzoj! se kam punu shum që
t'arris kët pozicjon, hajde pyt
shpirtin tim se ai t'regon qa kam
bo qa skam bo për me arrit
n'qëllim atë plan që e pata e arrita
si përfundim
`
REFRENI :
para se t'filloj ket sen une mir e
diitaaa, që do tja arris qëllimit tash
un ja arritaaa, e du kët loj me
shpirt une kurr zdo ja kthej
shpinen, dhe bota mu baft armik
une prap do boj timen
`
para se t'filloj ket sen une mir e
ditaaa (hey) që do t'ja arris
qëllimit tash une ja arrita (hey) e
du kët loj me shpirt une kurr zdo
ja kthej shpinen, dhe bota mu baft
armik une prap do boj timen
.
verse:RAMEKA
n'arritje n'qëllim sjep guxim sem
len takati boje at veprim e
n'guxim em vjen takati se une jam
kronik një opsjon me presjon
sikur dinamit që shpërthen
n'mikrofon ndërsa jam nkët nivel
ska nevoj për konkurenc bohet
♥'a helm betej pa frym ngeec
ndaq besom ndaq jo vlla .."!".. sem
han pra RAMEKA n'mikrofon ra
numer 1 ska ma ta vet naj her
menja që je gabim kur shprehesh
ti mthu n'mikrofon t'm'rrzosh mu
asht thjesht e shohin që jam veq e
armiqt i vë rrjesht munohen mem
qit posht se për her n'fitore jam i
njejt munohen qa munohen kta
veq munohen.munohen zbon sen
na'nen tjeter zdorzohem po kta
veq se flasin sbojn sene plasin
munojn me fjal t'godasin po vetit
ja rrasin
`
REFRENI :
para se t'filloj ket sen une mir e
diitaaa, që do t'ja arris qëllimit
tash un ja arritaaa, e du kët loj me
shpirt une kurr zdo ja kthej
shpinen, dhe bota mu baft armik
une prap do boj timen
`
para se t'filloj ket sem une mir e
diitaaa (hey) që do t'ja arris
qëllimit tash un ja arritaaa (hey) e
du kët loj me shpirt une kurr zdo
ja kthej shpinen (hey) dhe bota
mu baft armik une prap do boj
timen.


Ky tekst u dërgua nga Www.facebook.com/ptba1


Nuk kemi video për këtë këngë.
Era Corrupted - Rameka Arritja Qellim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rameka Arritja Qellim".
3. Video është e këngës "Rameka Arritja Qellim", por nuk këndohet nga Era Corrupted.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Era Corrupted:


Komente 0