TEKSTESHQIP

Era Corrupted
A E Din?
Lyrics

Briskilla:
Ej shqipe ta boj 1 pytje ?

Ae din ti?
Sa po vun kjo Shqipri?
Sa njeri osht pa buk ?
Sa njeri nuk ka shpi?
Sa njerz po vriten Kot ?/A e din ?


Rameka:

a e din? sa fmija ska ushqim
sa vujtjen jan n'ven tim
sa trimat vrahen kot
kto hakmarrje s'shuhen dot

a e din? pse burrat smajn qendrim
pse vllau n'vlla l'shon krim
sa djem t'ri shuhen kot
sa nanat derdhin lot

rameka
a e din? sa vujtjet i ka ajo shqipri
sa halle, sa strese, qenka me shej t'zi
sa vrasje e sa krime e mushun me trishtime
politikant shqiptar bajn vec tradhtime
sa shqiptari la at tok per 1 gjendje ma t'mire
edhe un jam jasht atdheut, e di qe esht shtire
disa kan pare me thes dikush per buk po vdes
si u ba tan ky mes? krimi i ba ves!
sa djemt tri shkun sa nana vajtun
sa fmi pa prind n'rrug perfundun
n'zemer mu mvret degjo o milet
t'nimojm njani tjetrin se kshtu esht mosvet
per 1 dylym tok, vllau vrau vllan
jeten e shejtanit n'shqipni po e kan
tana kto gjana shqipe a e din?
un jetoj n'mergim po ka qef me pa mire venin tim

rameka
a e din? sa fmija ska ushqim
sa vujtjen jan n'ven tim
sa trimat vrahen kot
kto hakmarrje s'shuhen dot

a e din? pse burrat smajn qendrim
pse vllau n'vlla l'shon krim
sa djem t'ri shuhen kot
sa nanat derdhin lot

briskilla
lut i kam zotit per gjana ma t'mira
kur n'dodh nuk dihet por kjo asht deshira
degjum shum premtime por kto ishin rrena
rrena me kile sa dhe vet u trema
politikant bon villa, njerzia ska strehim
qdo nat po darkojn kurse fmit skan ushqim
n'krahin tjeter smajm qendrim vrasim njeri tjetrin
na zihena per buk, kta zihen per pushtetin
du t'shof paqe nermjet zdu hakmarrje se m'vret
myllet njeri mren dhe jeton ne siklet
kjo nuk osht i her n'vit kjo osht dit per dit
t'lidhim besen shiptari, t'lutem pushk mos qit
du t'shof ndryshim du tshof njerez n'gzim
un' jam ul jam mendu qe kjo esht nje krim
un' jam ne mergim dhe po shprehi n'gushellim
shipe un e di, po ti a e din?

rameka
a e din? sa fmija ska ushqim
sa vujtjen jan n'ven tim
sa trimat vrahen kot
kto hakmarrje s'shuhen dot

a e din? pse burrat smajn qendrim
pse vllau n'vlla l'shon krim
sa djem t'ri shuhen kot
sa nanat derdhin lot

slitta
e kjo ka punsi e ka myt ket shipni
punon burri me 5 mij lek sa me majt kru e fmi
kjo asht tragjedi me t'kqija per mi
nuk i len ropt pa buk me dit ka ka dal shkon e hi
po shiptari e ka 1 t'mir se dorzohet shum shtir
merret me ça ti dalin e kurr nuk rrin i lir
ah mentaliteti, ai qe na ka lan neve mrapa
se si ti him rruges drejt sun i bajm dy hapa
ah qa na ban llapa qe sna mydhet kurr
do shiptar i gjun me buk e ata t'gjujn me gur
kena menen per keq jena ba si pleq
tu fol per njeri tjetrin, na asht ba ves per dreq
e kto hakmarrjet sot bash na kan lodh
ai tjetri ta merr jeten me kashat n'goj
si ha k*** kuj per kon atij s'interreson
po si ra qarit n'ty, veq t'bon dam a e din?

rameka
a e din? sa fmija ska ushqim
sa vujtjen jan n'ven tim
sa trimat vrahen kot
kto hakmarrje s'shuhen dot

a e din? pse burrat smajn qendrim
pse vllau n'vlla l'shon krim
sa djem t'ri shuhen kot
sa nanat derdhin lot

DËRGOI:
INFO
Një klip mund të mos jetë hit, por një hit duhet të ketë një klip. Është ky një ligj i pashkruar në showbizin tonë, ndaj produkti muzikor vjen në tregun e gjerë të muzikës mjaft këndshëm me videoklip muzikor, i cili u publikua me datë 20 Shkurt 2006.