Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Rusi - Mos Ma Merr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  50

Po digjem si cigare
Nën qiell të zymtë, pa yje fare
Qëndis më t'bukren novelë unë,me sytë e tij
Por, problemi sot jo nuk është ai

Ajo, një femër e rrallë
Do ta doja dhe une, po të isha djalë
Ajo, me flokun presh të zi
Nga dreqin erdhe ti, je një përrallë
Ajo, me plot delikatese
Mmmm me prekje zvarrë të tërheq
Ajo, vemendjen ta grabit
Jo ç'do kush e kapërdin

Ref:
E ti mos ma merr
Të lutem mos ma merr
Çdo njeri ti e pushton
Ja ve gishtin t'dashuron
Por unë tjetër s'mund të kem.
E ti mos ma merr
Të lutem mos ma merr
Me shpirtin zhveshur para teje
Në ke Zot, tek unë ti ktheje
Ti ktheje, tek unë ti ktheje.

Mbremë kur isha me të në shtrat
E ndieja nuk ish'aty
Por sot që bashkë ju pash
E di, ishte me ty
Po dridhesha, se kuptova pse po dridhesha
Venitesha, nga silueta jote venitesha.
E dua, me gjithë forcën
Unë, e dua
E sot e vetme, mes kater mureve ulëras
Pse po me ndodh mua

Ref:
E ti mos ma merr
Të lutem mos ma merr
Çdo njeri ti e pushton
Ja ve gishtin t'dashuron
Por unë tjetër s'mund të kem.
E ti mos ma merr
Të lutem mos ma merr
Me shpirtin zhveshur para teje
Në ke Zot, tek unë ti ktheje
Ti ktheje, tek unë ti ktheje.

Ora 1, ku je ti
Ora 2, akoma je aty
Ora 3, të lutem ma kthe
Ora 4, as afër nuk je
Ora 5, një tjetër mëngjes
Mos ma merr diellin ndryshe vdes


Ky tekst u dërgua nga Kk.senoritaEra Rusi
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/10/2018
Festivali: Kënga Magjike 2018
Muzika: Filloreta Raçi (Fifi)
Teksti: Filloreta Raçi (Fifi)
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Era Rusi - Mos Ma Merr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Ma Merr".
3. Video është e këngës "Mos Ma Merr", por nuk këndohet nga Era Rusi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Era Rusi:


Komente 0