TEKSTESHQIP

Era Rusi
Askush Nuk Eshte Perfekt
Lyrics

Nuk je me ai qe kam njohur dje
une tani per ty nuk bej as be
ti je bere rrebel edhe mekatar
po nuk dhe asgje s'ke per te marre.

Lindim duke qare
dhe jetojme me frike
deri sa te gjejme nje shpirt fisnik,
nuk kerkoj meshire
vetem pak respekt,
mbi k'te toke askush nuk eshte perfekt.

ref:
Sa here te ndihesh vetem
do kuptosh vertete kush te do,
prek'me ti shpirtin qe te sherohesh
nga erresira mos u frikeso
dhe zemra ime do t'jete
zemra jote gjer ne fud.

Per c'do dashuri nuk ka ligj te shkruar
nganjehere permbysen pa filuar
kjo vlen dhe per ty
vlen edhe per mua
por te t'jap nje shans te fundit dua.

ref:
Sa here te ndihesh vetem
do kuptosh vertete kush te do
prek'me ti shpirtin qe te sherohesh
nga erresira mos u frikeso
dhe zemra ime do t'jete
zemra jote gjer ne fud.
INFO
Për muzikën dhe për tekstin është kujdesur Pirro Çako, teksa këngën e orkestroi Arsen Nasi.