Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda & Hana Haskaj - Ç'po Ndodh Me Mua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Hëna e plotë
Oh sa shumë më mungon
Ti je shumë larg por unë sytë e tu
Po i shoh sërish këtë natë

Ti zbukuron gjithçka në mu
Saherë që n’ëndërr të shikoj
Unë s’di tët dashuroj në heshtje
Mungesa yte po më çmend

Ç’po ndodh me mua?
Pse pa ty sun jetoj?
Ti vallëzon me shpirtin tim
Unë vdes për një përqafim
E ti buzëqesh dhe luan me mua

Ç’po ndodh me mua?
Pse pa ty sun duroj?
Kur më rri larg, zemra më shpon
Ti e din kjo më lëndon
Por veç buzëqesh dhe luan me mua

II

Ti troket fuqishëm në dyert e shpirtit tim
M’afrohesh lehtas e ëmbël
E faqen ma ledhaton

Unë ty të dua dhe pa të parë
Unë ty të dua pa të prekur
Je dashuri-bekimi im
Por je dhe vuajtje-mallkimi im

Ç’po ndodh me mua?
Pse pa ty sun jetoj?
Ti vallëzon me shpirtin tim
Unë vdes për një përqafim
E ti buzëqesh dhe luan me mua

Ç’po ndodh me mua?
Pse pa ty sun duroj?
Kur më rri larg, zemra më shpon
Ti e din kjo më lëndon
Por veç buzëqesh dhe luan me mua

Ç'PO NDODH ME MUA!!!
Eranda & Hana Haskaj
Publikimi: 30/10/2020
Festivali: Nota Fest 2020
Composed: Gramos Aliu, Aleksandar Masevski
Arranged & Produksioni: Aleksandar Masevski
Teksti: Lira BojkuEranda & Hana Haskaj - Ç'po Ndodh Me Mua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ç'po Ndodh Me Mua".
3. Video është e këngës "Ç'po Ndodh Me Mua", por nuk këndohet nga Eranda & Hana Haskaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0