TEKSTESHQIP

Eranda Libohova
Me Prit
Lyrics

Nuk njoh te vertete
Une fjalet do ti ndjek
Kjo mbremje nuk me flet
Diçka une kuptoj vete

Nese dua t'i harroj mendimet
Ne eto nete
Te dal nuk eshte e lehte
Ne breg te detit lagem

Nuk e pranoj
Kohen te kaloj
Veten harroj
Detin do kaloj

(refren)
Me prit se do t'gjej
Me prit se do t'gjej
Nuk e kam te lehte
Te shoh ne eto nete
(2 here)

Me prit se do te gjej
Une zerin ta degjoj
Kete nate s'e shqetesoj
Endrren qe po erkoj

LodhemÂ…
Nuk e di pse deshira s'ralizoj
Ne jete sakrifikoj
Dua te shoh une ty me prane

Nuk e pranoj
Kohen te kaloj
Veten harroj
Detin do kaloj

(Refreni)

(Nuk e kam te lehte)

Nuk e pranoj
Kohen te kaloj
Veten harroj
Detin do kaloj

(Refreni 4 here)
INFO
Kompozimi dhe orkestrimi është shkruajtur nga Genti Lako.