TEKSTESHQIP

Eranda Libohova
Kenga E Gjyshes
Lyrics

sot nje kenge do kendoj vec per ty o gjyshja ime e di mire dhe se harroj te shkaktova shume trazime kengen time ta kushtoj e te falur te kerkoj sa shume faje e gabime net pa gjume edhe mundime ti u zbardhe gjyshja ime e cdo dite nje rrudhe ta shtoj sa kokeqarje shqetesime sjellja ime te shkaktoi por ti je gjithnje e mir edhe fajin fshehtas fal t'jem e urt un kam deshire kurse vrullin dot se ndal

un femij kam qene njehere e pran zjarrit me ty rrija me tregoje ti atehere shume gjera qe si dija un degjoja gjithe qudi plot kureshtje kenaqesi e sa shume nga ti mesoja me sa vrull te perqafoja shkuan vitet dhe tani s'jam e vogel si atehere por un gjyshe dhe tani prish qejfin ndonjehere por se flas edhe sot per cdo gje ti me beso se shikimi yt i mire me jep force te jem e lire

shkuan vitet dhe tani s'jam e vogel si atehere por un gjyshe u merzita ta prish qefin ndonjehere.

por se flas edhe sot per cdo gje ti me beso se shikimi yt i mire me jep force te jem e lire.

DËRGOI: