A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Natyra

Natyra është ajo që na mban gjallë
Problemi është se njeriu I nënçmon vlerat e saj
Pa e ditur se çfarë rreziku ka ndërmarrë
Pyjet janë pjesë e natyrës si dhe toka ajri poashtu dielli
Paraja e ka mashtru njeriun duke e bërë që të humbas gjithçka,
Dhe pak ato gjëra që pak rëndësi kanë për të
Jeta e natyrës ka vlerë dhe ka shumë prova të cilën ajo ka kujdes për ne,
Prandaj mos ta dëmtojmë atë sepse nëse sot vrasim diçka
Nesër do jetë thatësi e pasnesër uri.

- poem written by Erblina Syla


Choose star rating

Rating:  3.5 / Votes cast:  55

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019