Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nëntori

Në fushëbetejën e madhe
Shqiptari vdes në dorën e armikut
Por lufta s'ka mbaruar,
Sepse motra Marigon ka qebur flamurin
Një flamur të përbashkët për gjithë shqiptarët
Dhe Ismail Kadareja mori guximin
Dhe e vulosi flamurin në Vlorën e Shqipëris.
Që prej atëherë armikut iu dobësuan fuqitë
Dhe fitorja qe e shqiptarëve
Sepse nuk e humbën kurajon kurrë.

- poezi nga Erblina Syla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  27

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet