Erblina Syla Poezi
Erblina Syla

Tema: Poezi Për Mësuesit


7 Marsi

Një lule për një person,
Për prindin e dytë,
Që na shkolloi e edukoi
Na mësoi shkronjat prej A-së deri te ZH
Na mësoi të mirën dhe të keqen
Pra ajo është mësuesja më e mirë në botë
Me një tufë lule trandafili
Për ty janë mësuese
Ato shprehin dashurinë që kam për ty
Dhe asnjëherë nuk do të harroj.

- Poezi nga Erblina Syla{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 3