Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Me Thuaj Ti

Me thuaj ti, si mund ta kem aq afer,por prap te jem shume,shume larg nga zemrae saj?Do ta lusja disi te me hidherohej qe edhe ne ate menyre ta provoj ta harroj.E dija se kenga e heshtjes per te do te jete e zbrazet,por prap e ngrita zeri dhe ja kendova...
-O Zot,a thua aq shume gabova...
E gjeta mu ketu pa prite se do ta gjej fare,e gjeta ne realitet,ne realitetin ne te cilen nuk do te behet e imja,po...
Dhe do te mbetet si dhurate kujtim ne te.Dhurate qe veshtire,i falet dikujt,por edhe veshtire mos t'ia tregon askujt.
Pra,me thuaj ti...

- ese nga Erblina Syla


- Poezia u dërgua nga Maddona Marley -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet