Erblina Syla Poezi
Erblina Syla

Tema: Ese Dashurie


E Pamundur

E mbaj mend mirë që dikush me patë thënë, që duhet të marrë parasysh rreziqet dhe palajmërimet kur bie puna në dashuri, e dëgjova. Por ti ishe e fortë, po unë në krahasim isha e pafuqishme. Bëra një gabim që rash në këtë iluzion. Por tani s’ka asgjë për të thene, dhe gjithcka ka perfunduar. Me je larguar pa pasur mundimin më të madh. Ke fituar tashmë dhe shko më tashmë, tregoju të gjithëve. Bërtit prej çatisë, shkruaje në qiellin e madh, tregoju të gjithëve se tashmë e di. Gjithcka qe kemi pasur, tashmë është zhdukur. Plagët i kam ende te hapura, zemrën e kam te copëtuar. A mund te ma tregosh ne fytyre, te me tregosh se sa e lumtur isha me ty? Gjithcka qe mund te u tregosh te tjereve ishte cka kam kerkuar. E pamundur! Te duash është vështirë, por të biesh për tradhëti është më keq. Është barrë e rënde të kesh besim te thyer dhe zemrën ne copa te shumta. Tek unë pate gjithcka që pate nevojë, ndërtuam besimin në dashuri dhe në fjalë. Premtimet janë veshur ne zbrazëti.

E di!

...më kujtohet që dikush më patë thënë, që duhet te marrë parasysh rrezikun dhe që bëj kujdes kur bie puna në dashuri. Por prap e bëra!

- Ese nga Erblina Syla


- U dërgua nga Erblina Syla -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0