Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Erga Halilaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  93
 • Vendlindja:
 • Vlorë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Erga Halilaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo është pianiste dhe ka marrë pjesë në disa edicione të Festivalit të Këngës në RTSH, por edhe në Kënga Magjike dhe Top Fest. Prezantohet në edicionin e parë të Top Fest me këngën "Sens Jo Adoleshencës" në vitin 2004. Në Prill 2006, rikthehet në Top Fest 3 me këngën "Pa Ty" Një vit më vonë paraqitet në Kënga Magjike 2007 me këngën "Pa kthim", ku u shpërblye me çmimin për këngën më të mirë alternative. Në vitin 2008, Erga Halilaj pub...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareStacioni I Fundit (2008)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lili Gjidodaj

Marjeta Billo

Alketa Vejsiu

Rezarta Shkurta

Çiljeta

Rezarta Smaja

Barbana

Kamela Islamaj

Jonida Maliqi

Olta Boka

Tags: Erga Halilaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet