A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ergin Brahimi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Mitrovice 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ergin Brahimi is a popular singer. Ergin Brahimi përfundoi shkollën fillore në Mitrovicë, si dhe shkollën e mesme muzikore, dhe më pas vazhdoi në Fakultetin e Arteve, Departamenti i Muzikës, Kanto. Për një vit ai shërbeu në korin e kishës katolike në Mitrovicë dhe ishte anëtar i korit të qytetit. Në vitin 2003, ai është punësuar në "Institutin e Filarmonisë dhe Operës në Kosovë". Ai mori pjesë në të gjitha projektet e realizuara nga ky Institut, duke kryer rolet kryesore dhe dytës...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Fikret Bislimi

Shkelqim Mavraj

Driton Sopa

Valon Rama

Toni

Samir Aliu

Adrian Rusta

Hysen Smajli

Astrit Bejta

Acidi


Tags: Ergin Brahimi, Ergini

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019