Grupi Ergjëria
Grupi Ergjëria

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Grupi Ergjëria është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. Mbas vitit 1995 Grupi i të rinjve Gjirokastër u nda në dy Grupe, Grupi Ergjëria dhe Grupi Argjiro. Grupi Ergjëria nga 1995-2000 marrës - Arian Shehu kthyes - Mehmet Vishe hedhës - Jani Hysi,Kastriot Vishe iso - Lili Çenko,Fitim Çenko,Latif Koli. Grupi Ergjëria nga 2000-2003 marrës - Arian Shehu kthyes - Agron Çeli hedhës - Mejdi Meta,Xhevair Guçe iso - Hasan Xhiku,Bajo Koli. Grupi Ergjëria nga 2003-2006 marrës - Arian Shehu ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0