Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Ergjëria - O Limon E Portokalle Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë dasme Gjirokastrite
marrës - Arian Shehu,Lili Çenko,Mevlut Meleqi
kthyes - Perlat Meli
hedhës - Axhem Hysometaj
iso - Lili Çenko,Hasan Xhiku,Mevlut Meleqi

Në fund të baçes së madhe,
o limon e portokalle.

Shkojnë dhëntë valle valle,
o limon e portokalle.

Zura një ta bëj manare,
o limon e portokalle.

Ta ushqej me bukë vale,
o limon e portokalle..

(13/12/2013)


Ky tekst u dërgua nga  sotolestele


Nuk kemi video për këtë këngë.


Grupi Ergjëria
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/03/2014
Marrës - Arian Shehu,lili Çenko,mevlut Meleqi
Kthyes - Perlat Meli
Hedhës - Axhem Hysometaj
Iso - Lili Çenko,hasan Xhiku,mevlut MeleqiGrupi Ergjëria - O Limon E Portokalle
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Limon E Portokalle".
3. Video është e këngës "O Limon E Portokalle", por nuk këndohet nga Grupi Ergjëria.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Ergjëria:


Komente 0