Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Ergys Estrefi është një këngëtar i njohur. In Italia dal 1994 ESPERIENZA MUSICALE Serate live, band e pianobar. In attivo dal 2005 con una media di 2 serate o 3 a settimana, nei locali e nelle feste del Verbano Cusio Ossola . Esperienze in Svizzera e in Albania con una folk band albanese in collaborazione con musicisti italiani Al momento continuo a studiare chitarra e canto MAESTRI e SCUOLE Maestro Vocal: Maddalena Coragli Federica Guglielmi Maestro di musica d’insieme: Ramb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Ergys Estrefi

Komente 0