Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergys Estrefi
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Dhjetor 1979
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Ergys Estrefi është këngëtar i njohur. In Italia dal 1994

ESPERIENZA MUSICALE
Serate live, band e pianobar. In attivo dal 2005 con una media di 2 serate o 3 a settimana, nei locali e nelle feste del Verbano Cusio Ossola .
Esperienze in Svizzera e in Albania con una folk band albanese in collaborazione con musicisti italiani
Al momento continuo a studiare chitarra e canto

MAESTRI e SCUOLE
Maestro Vocal: Maddalena Coragli
Federica Guglielmi
Maestro di musica d’insieme: Ramberto Ciammarughi
Scuola Di Musica TOSCANINI, Verbania
Centro Di Formazione Artistica ARCADEMIA di OMEGNA
FILARMONICA VILLADOSSOLA

BAND IN CUI MILITO
Sensazione Acustica Pop (guitar and vocal)
Illyrian Sperimentale Pop (guitar and vocal)
Fifth Line Heavy Metal (vocal)

ORIENTAMENTO MUSICALE
free mind
sperimentare e trovare la propria vocalità in FOLK BALCANICO,BLUES,JAZZ,ROCK

CD REALIZZATI
G.M.O
Fifth Line
Ep Illyrian

SUONATO E CONDIVISO PALCO CON
G.M.O
IL VILE
EGART
NUROMANCE
KERNEL
gli ATROCI
Money talks
old jukebox
White spirit

MUSICAL
Treemunisha Tree
Jesus Ch .Superstar
Grease.. Musical della zona..

LINGUE UTILIZZATE NEI TESTI. Albanese, Italiano, Inglese

Më datë 7 Mars 2011, Ergys Estrefi publikon videoklipin "Me Jep Force". Me këtë këngë, Ergys Estrefi merr pjesë në Top Fest 8 në vitin 2011.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  ergys  

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet