Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergys Shahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  102
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ergys Shahu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në Maj 2010, Ergys Shahu merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Kur Te Dua". Më datë 5 Shkurt 2011, Ergys Shahu publikon videoklipin "Jo S'e Besoj", në bashkëpunim me Egland. Në Qershor 2011, Ergys Shahu merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "E Paprekshme". Më datë 17 Prill 2012, Ergys Shahu publikon videoklipin "Mos I Beso". Muzika e këngës u punua nga Sokol Koci, Artur Qerimi, teksti u shkrua nga vetë Ergys Shahu, ndërsa për orkestrimin u ku...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

5 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (6)

0
16
3
2
4
7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Adriano Rama

Kelly

Joni Aliraj

Genti Deda

Silver Metka

Gerard Merdani

Klajdi Haruni

Klejvis Saliaj

Kristo Thano

Erik Lloshi

Tags: Ergys Shahu


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet