Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ergys Shahu - Karma

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karma".
3. Video është e këngës "Karma", por nuk këndohet nga Ergys Shahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ergys Shahu - Karma  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

31/10/2019

2019-10-31T17:04:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Karma" kënduar nga Ergys Shahu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ergys Shahu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Erika Bitanji - Karma

I was right I was right about it
You had your way but never said you're sorry
But it's okey, I got a plan, I'm on it
Don't get your hopes up, boy you dont know what's coming
I do believe in faith
Luck wasn't your serenade
Professional when I'm loving but I'm better at revenge
Gave you all my time and space
But you threw it all away
Professional when I'm bluffing but I also do mistakes
Talking bout that karma karma (ye, ye, ye)
Now I got you caught up caught up (ye, ye, ye)
Boy this aint no yada yada (ye, ye, ye)
Still you got the nerve to call my (Shut the f up)
Talking bout that karma karma (ye, ye, ye)
Now I got you caught up caught up (ye, ye, ye)
Boy this aint no yada yada (ye, ye, ye)
Still you got the nerve to call my (uh, uh)
I be telling you how much I love you
Only one of us know that it ain't true
Let you think that I was gonna play it cool
Know your weaknesses I'm not afraid to shoot
I do believe in faith
Luck wasn't your serenade
Professional when Im loving but I'm better at revenge
Gave you all my time and space
But you threw it all away
Professional when I'm bluffing, but I also do mistakes (Shut the f up)
Talking bout that karma karma (ye, ye, ye)
Now I got you caught up caught up (ye, ye, ye)
Boy this aint no yada yada (ye, ye, ye)
Still you got the nerve to call my (uh, uh)
Talk (Yeah I'm talking about that karma, karma)
Boy (Oh boy, this ain't no yada yada)
Talking bout that karma, karma
Talking bout that karma karma (ye, ye, ye)
Now I got you caught up caught up (ye, ye, ye)
Boy this aint no yada yada (ye, ye, ye)
Still you got the nerve to call my (uh, uh)

Aldo Musaku - Karma

INTRO
Leje leje kam me ardh vet
Lej leje ( hej, hej)
Leje leje kam me ardh vet
Lej leje ( hej,hej)

REFRENI
Ka me t'zon ty karma,
karma,karma, karma.
Ka me t'zon ty karma,
karma, karma, karma.


Kujtoje se m'doje,
te vetja dyshoje.
Tek une nuk besoje,
se tjeter ti doje.

Karma tgodet
e pishmani po t vret
Nuk o faji jem jo
fajin e ki vet.

Ka mu bo pishman si dreqi
ka me tmarr malli te mpreki
Po do me ma nigju zonin
thirjet e tua po mlodhin

Je bo bed emm
As senin sdu me ta permen
As veni jo nuk mzen
Se mke mbyt mren
Kur mpysin sen nuk maj men.

(Caliente)
Ka me tzon ty karma
karma karma karma,
Ka me tzon ty karma
karma karma karma.

Ka mu bo pishman si dreqi
ka me tmarr malli te mpreki
Po do me ma nighu zonin
thirjet e tua po mlodhin.

Je bo bad emm
As senin sdu me ta permen
As veni jo nuk mzen
Se mke mbyt mren
Kur m pysin sen nuk maj men.

Melinda - Karma

[REF.:]
Mos m'hajde mbrapa, oueoh
Tu ka hek ty maska, oueoh
Premtime t'thata, oueoh-oh
Jo bre nuk ta fala, oueoh

Mos um thuj falma
Fuck how you feel
Lutu si karma
Ty ka me tu kthy
Menen tek plaga
som pe lo anash
Zemra si ftyra e Tony Montanas
s'ka mo manjana
Mos um thuj baby
S'je ti my daddy
Ja bone vetit
Lypsha me t'pas afer vetit
Ku ke ti?
Mshele mo gojen ose po ta kepi

[REF.:]
mos m hajde mbrapa, oueoh
Tu ka hek ty maska, oueoh
Premtime t'thata, oueoh-oh
Jo bre nuk ta fala, oueoh

Zemren ma gjujte pluma
Se tu i pa ke lujt
Tash une e di pse t'hupa
Zotit ju luta me m'rujt
S'e meriton me m'pas mu
E meriton me vujt
Tash une e di pse t'hupa
Zotit ju luta me m'rujt

Fallc dole ti fallc
Rrenat si fallc sta dho as doren e majt
Hajt dilem perjasht
Kpute mo,thash
Heku pi kujna pi han
Lot krokodili o xhan
dokesh i omel po dole pikant
Dashni me fajde dhe mos foolirat
Keshe ti qen sa injorant

[REF.:mos hajde mbrapa, oueoh
Tu ka hek ty maska, oueoh
Premtime t'thata, oueoh-oh
Jo bre nuk ta fala, oueoh

[REF. Mos hajde mbrapa, oueoh
Tu ka hek ty maska, oueoh
Premtime t'thata, oueoh-oh
Jo bre nuk ta fala, oueoh

Oueoh, oueoh, oueoh-oh, oueoh-oh
Oueoh, oueoh, oueoh-oh, oueoh-oh

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ergys Shahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet