TEKSTESHQIP

Eri Qerimi
Zemra E Braktisur
Lyrics

as qee mendoja un pa ty te vazhdojaaaa
ishe jeta ime drita ime ne syte e mi
pse mua ma punove kur sme meritoje
pse zemren ma lendove se shum te desha ty
zemra jo nuk mundet te perballoj cdo siklet dhe cdo vuajtje qe shkaktove ti
je e pabes tradhtare
zemra u braktis ne fantazin te se shkuares
ne dashuri kishte sinqeritet por u zhgenjye u mbyt ne det.
un ty te kuptova tani e di se kush je ti
ti ke dy fytyra dhe un te dua kete gje si ta largoj
pse mua ma punoveeee kur sme meritojeeeee
zemren ma lendoveee sa shum te dua ty
zemra jo nuk mundet ta perballoj cdo vuajtje dhe cdo siklet qe e shkaktove ti
je e pabes tradhtare.
zemra u braktis ne fantazin te se shkuares
ne dashuri kishte sinqeritet por u zhgenjye u mbyt ne det.
zemra jo nuk mundet te perballoj cdo vujajte dhe cdo siklet qe shkaktove ti
je e pabes tradhtare
zemra u braktis ne fantazin te se shkuares
ne dashuri kishte sinqeritet or u zhgenjye u mbyt ne det.

DËRGOI: