A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Erik Stinus

Not Yet Rated

(1934-2009)  
  • Origin:
  • Vordingborg 
BIOGRAFIA: Erik Stinus is a famous writer. Erik Stinus ishte një poet danez, autor dhe përkthyes, vëllai i Arne Stinus. Ai ishte i biri i mësuesit Stinus Nielsen mori një diplomë të shkollës së mesme, pastaj çerek-shërbejë trajnimit në tregtari (EAC) në vitin 1953, e cila çoi në një vizitë në Aden, Pakistani, India, Sri Lanka dhe Burma. Në vitin 1956 ai mori një diplomë mësuesish nga Seminariumi Blågård. Ai ka përfunduar studimet gjuhësore në Indi ne vitin 1956 dhe në Holandë 1965. Në 195...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Saint-John Perse

Rudyard Kipling

Alessandro Manzoni

James Joyce

Charles Baudelaire

Gérard de Nerval

Juan Ramón Jiménez

Erich Fried

T. S. Eliot

Luke Morgan


Tags: Erik Stinus

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019