Erika Amankwah
Erika Amankwah

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  •  Greqi
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 14 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Erika Amankwah është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ajo ka origjinë afrikano-shqiptare. Ka studiuar violinë për tre vite dhe aktualisht studion balet. Pasioni i saj është vizatimi dhe stilimi, por pa dyshim ëndrra më e madhe e Erikës është të bëhet këngëtare dhe balerinë. Erika të bën për vete me natyrën e saj shumë simpatike, tepër energjike dhe të lirshme. Në vitin 2018, Erika Amankwah merr pjesë në Voice Kids Albania....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0