Erjon Beci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Erjon Beci është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Erjon Beci u shkollua ne Liceun Artistik Jordan Misja ne Tirane nga viti 1992-1996. Me pas kreu studimet ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane ku u diplomua si Aktor. Ne vitin 1988, (10 Vjec) merr pjese ne Festivalin e Zerave te Rinj te organizuar nga Pallati i Pioniereve ne ate kohe ku ne mes qindra konkureteve fitoi cmimin si zeri me i bukur i femijeve ne Tirane. Ne vitet e Liceut u aktivizua ne shume koncerte por ai me i spikaturi ishte ku...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Driton Ajeti

Andin Randobrava

Alberti

Hekuran Krasniqi

Vedat Ademi

Neki Emra

Andy Gramm

Flamur Cana

John Van Ride

Julian Mustafa


Tags: Erjon Beci, Erion Beci

Krijo Një Kartolinë