Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erjon Beci - Mesnata Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Ndonjehere rri e mendoj
pse asgje nuk funksionon!?
jeta duket si nje loje
dy here humb
dhe njehere fiton
endem rrugeve nuk ndaloj
e ndjej se dicka me mungon
mbase eshte nje paranoj
imazhi yt me shoqeron
edhe nata me mbulon
dhe kerkon te me tregoje
ndaloj nje cast
te marr fryme dhe te vazhdoj
vazhdon te me kerkoje
ngado mundohem te harroj
ndaloj nje cast
i mbyll syte dhe enderroje.....

REF...

Mbeta hije
sikur vetem njehere ta dije
te gjithe rruget e jetes sime
me conin tek tiiii...
mbetem, tretem...
lumturin qe dot nuk e gjetem
per sa kohe qe do te mbetesh
vetem,do te vij tek tiii...

Ndonjehere rri e mendoj
pse asgje nuk funksionon!?
jeta duket si nje loje
dy here humb
dhe njehere fiton
endem rrugeve nuk ndaloj
e ndjej se dicka me mungon
mbase eshte nje paranoj
imazhi yt me shoqeron
edhe nata me mbulon
dhe kerkon te me tregoje
ndaloj nje cast
te marre fryme dhe te vazhdoj
vazhdon te me kerkoje
sado mundohem te harroj
ndaloj nje cast
i mbyll syte dhe enderroje.....

REF 2X...

Mbeta hije
sikur vetem njehere ta dije
te gjithe rrugete e jetes sime
me conin tek tiiii....
mbetem,tretem
lumturin qe dot nuk e gjetem
per sa kohe qe do te mbetesh vetem,do te vij tek tiiiii.....


Ky tekst u dërgua nga Loti Vi-7Erjon Beci
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/05/2009
Festivali: Top Fest 6


Erjon Beci - Mesnata
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesnata".
3. Video është e këngës "Mesnata", por nuk këndohet nga Erjon Beci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Erjon Beci:


Komente 0