Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erion Korini - Mos Gabo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Gabo" kënduar nga Erion Korini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Don Phenom - Mos Gabo

Yah

Don Phizzy mbret pom thojn mahalla
Per ket' sport ma mire thirrem Godfather
Kur hina mrena po thojn erdh Kumara
Me puro [?]
King nace ni Biggie n'Versace
S'dojne frrk me mu po dojne paqe
Hey dost na jena prej Bronx-i, lean back si renie prej Boksi
Muzike shume e forte preki shqipet n'New York
Ekipa e fort me panik industria
T'presim jashte, t'vijme me dosta te shpia
S'o nevoja me bo vet, po kom qejf me kon vet
Se kom qejf se me tek (tek e tek)
Ah per gazep ty t'shtina n'kepek
Ti qi krejt mos me fol me respekt

Ti mos gabo se t'pres me dosta
E ki me pa qa ka mu bo, na t'presim jashta
Ti mos gabo

[REF.:]
Ti mos gabo se t'pres me dosta
E ki me pa qa ka mu bo, na t'presim jashta
Ti mos gabo, ti mos gabo se t'prish me dosta
E ki me pa qa ka mu bo, na t'presim jashta
Ti mos gabo, ti mos gabo

Qaj qe mahet ma i famshmi (ah)
O' spiun si Tekashi (6ix9ine)
Me deklarata n'gjykata, real shqipe sun i dojne kta shkerdhata
[?] deshmitar
Ni estrad une e kpus jena t'par
Jena harder kom ardh krejt me forc
Hakmarres e kom gjakin malsor
Don beef po ta lo ni porosi
Ti je opozit kejt ki mu corodit ah
Jena shume deep, tollovi
Ju jeni pidha sikur kurvat n'Poloni
Veteran me repera n'beteja
Tash kom me rre edhe DJ-a
Qe smi lshojne krejt senet e reja
Estrade e dashur, jeni hater-a
[?]
You are a hater
Gjith' estrada, you are a hater

Ti mos gabo se t'pres me dosta
E ki me pa qa ka mu bo, na t'presim jashta
Ti mos gabo

[REF.:]
Ti mos gabo se t'pres me dosta
E ki me pa qa ka mu bo, na t'presim jashta
Ti mos gabo, ti mos gabo se t'prish me dosta
E ki me pa qa ka mu bo, na t'presim jashta
Ti mos gabo, ti mos gabo

Yo RZON, this shit is fire (haha)

Meda - Mos Gabo

Thuhet e shkruhet fjala e vertete:
“Mjeri ai qe s'meson prej gabimit t’vet”.
Gjanat e n'dalume jane si uji nxehte,
kush i preke me dore gjithmone ka me u djege.

Ref:
Mos gabo, mos gabo,
ku nuk bon mos u afro.
Mos gabo zjarrin me e preke
Se t'djege, t’djege, t’djege.

Mos gabo, mos gabo,
ku nuk bon mos u afro.
Mos gabo zjarrin me e preke
Se t'djege, t’djege, t’djege.

Ohh se t'djege, t’djege, t’djege.

Thuhet e shkruhet fjala e vertete:
“Askujte kjo Bote jo nuk ka me i mete”.
Jeto sa te jetosh, por dije nje gja:
me e preke te ndalumen sherrin ke me ja pa.

Ref:
Mos gabo, mos gabo
ku nuk bon mos u afro.
Mos gabo zjarrin me e preke
Se t'djege, t’djege, t’djege.

Mos gabo, mos gabo
ku nuk bon mos u afro.
Mos gabo zjarrin me e preke
Se t'djege, t’djege, t’djege.

Ohh se t'djege, t’djege, t’djege.


Publikimi: 01/12/2001Më Shumë Këngë Nga Erion Korini:


Komente 0


Erion Korini - Mos Gabo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Gabo".
3. Video është e këngës "Mos Gabo", por nuk këndohet nga Erion Korini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.