Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erion Korini - Espera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Espera" kënduar nga Erion Korini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Miguel Gallardo. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Espera, no dejes que el cielo y el mundo me caigan encima
espera, que siento que el miedo a estar solo me ahoga y me asfixia
espera, que hare con la vida y los suenos que ayer construimos
espera, espera
Espera, que al irte las aves se iran con alas perdidas
llorando caeran las estrellas si tu no las miras
y el canto del viento y la lluvia sin ti sera triste
espera, espera
Espera, que al irte mis manos se llenan de cosas vacias
no ves que mi vida la forman tu sangre y la mia
espera, espera
Espera, que el frio que puebla el silencio me hiela la espalda
no ves que si tu alma me deja se muere mi alma
espera, espera
Espera, por ti inventare las palabras mas bellas y locas
y hare que una suave sonrisa florezca en tu boca
despues mil palomas te iran a decir que te quiero
espera, espera
Espera, que al irte regresa a la casa las penas mas ondas
tus pasos, tu risa, tus labios seran solo sombra
espera, espera
Espera, ayer me mentiste al decirme que nunca te irias
y ahora la muerte te vence y apaga tu vida
espera, espera

Publikimi: 01/12/2001Më Shumë Këngë Nga Erion Korini:


Komente mbi këtë këngëErion Korini - Espera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Espera".
3. Video është e këngës "Espera", por nuk këndohet nga Erion Korini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.