Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erion Korini - Nuk Meriton As Te Urrehesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  37

Në paqe jam në shpirtin tim
Në paqe dhe në harmoni
se nga un ike ti mallkim
mallkim i madh e pabesi
nuk gjendet krahësim për ty
se vetëm helm të rrjedh në dej
edhe qymyri më i zi
është shumë i bardhë përpara teje
Jo sështë një këngë për lamtumirë
se as atë se meritooon
NUK GJEN NË BOTE NJË MANASTIR
KU TI TË SHKOSH E TË RRËFEHESH
TI JE E GJITHA SHKRETËTIRË
NUK MERITON AS TË URREHESH
Në paqe jam në shpirtin tim
Në paqe jam dhe në harmoni
se nga un ike ti mallkim
mallkim i madh e pabesi
nuk gjendet krahësim për ty
se vetëm helm të rrjedh në dej
edhe qymyri më i zi
është shumë i bardhë përpara teje
Jo sështë një këngë për lamtumirë
se as atë se meritooon
NUK GJEN NË BOTE NJË MANASTIR
KU TI TË SHKOSH E TË RRËFEHESH
TI JE E GJITHA SHKRETËTIRË
NUK MERITON AS TË URREHESH 2x

NUK GJEN NË BOTE NJË MANASTIR
KU TI TË SHKOSH E TË RRËFEHESH
TI JE E GJITHA SHKRETËTIRË
NUK MERITON AS TË URREHESH 2x


Ky tekst u dërgua nga Nedima Aliu


Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2010
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 10Më Shumë Këngë Nga Erion Korini:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet

Erion Korini - Nuk Meriton As Te Urrehesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Meriton As Te Urrehesh".
3. Video është e këngës "Nuk Meriton As Te Urrehesh", por nuk këndohet nga Erion Korini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.